niedziela, 31 grudnia 2017

Gra na ostatni dzień roku 2017

Scratch i gra na ostatni dzień roku :)
Gra ucznia klasy szóstej. Tymek zrobił modyfikację projektu, który robiliśmy na lekcji. Był prosty labirynt, a oto co powstało:

https://scratch.mit.edu/projects/188553737/

czwartek, 21 grudnia 2017

Gry świąteczne w Scratchu

Zobaczcie jakie fajne gry przygotowała uczennica klasy siódmej.
Asia jest Mistrzynią Kodowania od pierwszej edycji programu i ciągle nas zaskakuje pomysłami na scratchowe projekty. Na swoim blogu zamieściła linki do kilku gier tematycznie zwiazanych ze świętami.
Zapraszam na stronę Asi:
http://jaorazmojapasja.blogspot.com/

niedziela, 10 grudnia 2017

Hour of Code

Dzisiaj kończy się Godzina Kodowania. My kodowliśmy w Scratchu. Tworzyliśmy gry "Labirynt" oraz "Zgadnij liczbę". Uczniowie klas szóstych zmagali się z łamigłówkami z Blockly Games, które wzbudzały pozytywne emocje :)

środa, 6 grudnia 2017

Scottie Go! w klasie 5 i wyjątkowi goście

Wczoraj na informatyce gościliśmy trzy nauczycielki z Irlandii. Panie odwiedziły naszą szkołą w ramach projektu Erasmus.Z zainteresowaniem obserwowały jak uczą się dzieci w Polsce. Klasa 5a pokazała się z bardzo dobrej strony, a uczyliśmy się programować z grą Scottie Go! Sympatyczny robot Scottie spodobał się i uczniom i nauczycielom.

poniedziałek, 4 grudnia 2017

sobota, 2 grudnia 2017

Testy drukarki 3D

Niedawno otrzymaliśmy drukarkę 3D. Projektowanie 3D i drukowanie jest elementem programu "Ogarnij inżynierię", w którym biorą udział klasy czwarte. Czwartoklasiści stawiają pierwsze kroki w tworzeniu modeli 3D i wkrótce wydrukujemy pierwsze prace. Nasza drukarka została uruchomiona i przetestowa w tym tygodniu na kole informatycznym.

wtorek, 28 listopada 2017

Kubek 3D

Od pewnego czasu mamy procowni komputerowej drukarkę 3D. Bartek nie mogąc się doczekać, kiedy będziemy uczyć się modelowania 3D wziął sprawy w swoje ręce, na domowym komputerze zainstalował oprogramowanie i ... zaprojektował taki oto kubek. Brawo!

poniedziałek, 27 listopada 2017

Uczymy się programować w Pythonie

def ile(a, b):
c = 0
for i in range(a-1):
if (i+1) % 2 == 0:
c = c + 15
else:
c = c + 12
c = c + (b - 1)
return(c)

Taki oto kod.
To rozwiązanie zadania "kalendarz" z pierwszego etapu konkursu miniLOGIA 16.
Proste?

niedziela, 26 listopada 2017

Mistrzowie Kodowania i roboty

Na naszych zajęciach piszemy pierwsze programy sterujące mBote. Idzie nam całkiem nieźle :)
Wcześniej roboty składaliśmy, z czego mieliśmy duża frajdę.

poniedziałek, 30 października 2017

Ogólnopolski Konkurs Orzeł Informatyczny - zadanie 1 dla chętnych uczniów z kalas 4 - 7

Zapraszam chętnych uczniów do udziału w konkursie :)
Konkurs ma formę quizu, a pytania dotyczą wiedzy ogólnej z informatyki.

Konkurs odbędzie się 23 listopada 2017r.
Koszt 9 zł, wpłacamy do 2 listopada.

piątek, 20 października 2017

niedziela, 8 października 2017

CODE WEEK 2017



Po raz kolejny uczestniczymy w międzynarodowej akcji Code Week. W najbliższych dwóch tygodnaich będziemy kodować w czasie zajęć dodatkowych i na lekcjach.
Spróbujemy zaprogramować mBota, zmierzymy się z zadaniami z gry ScottieGo. Myśle, że jakąś gierkę w Scratch stworzymy :)

czwartek, 5 października 2017

Konkurs kuratoryjny miniLOGIA 16

Zapraszam chętnych uczniów do udziału w konkursie informatycznym miniLOGIA 16.
Informacje o konkursie znajdziecie na stronie organizatora OEIIZK w Warszawie
minilogia.oeiizk.waw.pl


Zadania programistyczne można rozwiazywać w języku Logo lub Python.

Terminarz konkursu:
1. etap szkolny – od 25 października (środa) do 15 listopada 2017 roku (środa). Uczniowie rozwiazują zadania w domu.
2. etap rejonowy – 06 lutego 2018 roku (wtorek), 120 minut, od godz. 11 do 13.
3. etap wojewódzki – 22 marca 2018 roku (czwartek), 120 minut, od godz. 11 do 13.

niedziela, 17 września 2017

E-klasa w Pythonie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów zaprasza wszystkich chętnych uczniów na szkolenia programistyczne w języku Python. Początek już19 września.

Informacje ze strony organizatorów:

Pierwsze kroki w Pythonie

Szkolenie wprowadzające w programowanie w języku Python na podstawie zadań z grafiki żółwia. Szkolenie zawiera materiały interaktywne do nauki oraz quizy sprawdzane automatycznie. Przewidujemy około 10 godzin pracy online. Warunkiem ukończenia szkolenia jest uzyskanie minimum 90%.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Każdy uczeń, który założy sobie konto na platformie https://konkursy.oeiizk.edu.pl i zaakceptuje regulamin. Wymagana jest też zgoda rodziców (prawnych opiekunów).

Jakie są terminy?

Zaczynamy 19 września, a szkolenie będzie dostępne do końca maja.



Python - grafika i obliczenia

Kontynuacja i rozszerzenie poprzedniego szkolenia. Przewidujemy mi.in doskonalenie umiejętności stosowania podstawowych konstrukcji języka Python, w tym pętli, definiowanie funkcji, które wywołują skutek (efekt graficzny na ekranie) lub dokonują obliczeń (jest zwracana wartość liczbowa). W ramach szkolenia przewidujemy pracę online i dwa spotkania stacjonarne.



Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Każdy uczeń szkoły podstawowej województwa mazowieckiego, który ukończył szkolenie Pierwsze kroki w Pythonie w terminie do 2 października 2017 r. godz.22.00

Rejestracja następuje przez zapisanie się na kurs Pierwsze kroki w Pythonie na tej platformie Moodle i zgłoszenie chęci udziału w drugim szkoleniu.

Jakie są terminy?

Rozpoczynamy szkoleniem online 3 października 2017 r. Spotkania stacjonarne są planowane w terminach: 5 października 2017 r. i 15 listopada 2017 r. (koniec szkolenia).

Kurs szczególnie polecamy uczniom zainteresowanym programowaniem, tym którzy już programowali w Logo, planującym udział w kuratoryjnym konkursie informatycznym miniLOGIA.

sobota, 9 września 2017

Uczymy się z Khan Academy

Czy wiecie jak działa internet? Klasy 7 próbowały się dowiedzieć wykorzystując platformę Khan Academy

https://pl.khanacademy.org/


czwartek, 7 września 2017

Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!

Zaczynamy...
Zapraszam Was na koło informatyczne. Zaczynamy 14 września. Szczegóły w ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym.
Będziemy uczyć się i bawić. Będziemy głównie sterować kotem Scratchem, żółwiem z Logomocji, robotem mBot :)

wtorek, 4 lipca 2017

OzoBot i OzoBlockly

Paza rysowaniem tras zawierających specjalne kody OzoBota możemy programować wykorzystując platformę http://ozoblockly.pl.
OzoBlockly to edytor kodu oparty na blczkach z komendami znanymi ze Scratcha. Wgrywanie programu do robota odbywa się przez ekran monitora komutera, czy też tablet.
Ozoblockly jest narzędziem dla użytkowników w różnym wieku. Obecnie są tam cztery poziomy zaawansowania, pierwszy podstawowy dla dzieci nieumiejących jeszcze czytać, ostatni czwarty zawiera zaawansowane funkcje: pętle, wyrażenia matematyczne, wyrażenia logiczne, zmienne.


niedziela, 2 lipca 2017

Wakacje z OzoBotem

W wolnym czasie testujemy robota. Ozobot to mały, ale bardzo inteligenty robot. Pierwszy poziom programowania - dla najmłodszych, to głównie planowanie i rysowanie tras, po których może jeżdzić OzoBot. Kody dla robota są ukryte w postaci układu kolorowych kwadratów. Możemy zakodować zawracanie, jazdę szybko, wolno, turbo, skręcanie, pauzę, rotację itp. Ważne jest, aby rysować mazakami o intensywnych kolorach linię grubości ok 5mm.
Dystrubotorem OzoBotów jest firma EDU-sense. Na stronie www.edu-sense.pl można znajeźć materiały do pracy z robotem, również gotowe plansze z rysunkami dla uczniów oraz tablicę kodów graficznych